Optima Smart

Merdiven ve asansör boşluklarında ve hafif ara bölme duvarlarda yangın güvenliği ile birlikte ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır. Rijit bir ürün olmasından dolayı kolay uygulanabilir ve muadil ürünlere göre nakliye avantajı sağlar. Kullanım yerine göre farklı profil arası genişlik ihtiyacı gözetilerek, 3 farklı ebatta hazır kesili olarak tasarlanmıştır.

Merdiven ve asansör boşluklarında ve hafif ara bölme duvarlarda yangın güvenliği ile birlikte ısı ve ses yalıtımı amacıyla kullanılır. Rijit bir ürün olmasından dolayı kolay uygulanabilir ve muadil ürünlere göre nakliye avantajı sağlar. Kullanım yerine göre farklı profil arası genişlik ihtiyacı gözetilerek, 3 farklı ebatta hazır kesili olarak tasarlanmıştır. Kolay uygulama ve istenilen boyda kesilme imkanları sunan Optima Smart okul, hastane ve otel gibi yoğun kullanıma hizmet eden projelerde uygulamanın kısa sürede tamamlanmasına olanak verir. Nakliye kolaylığı, depolama alanından tasarruf, esnek boyut, hafiflik, kolay kesim, , rahat taşıma özellikleriyle öne çıkan Optima Smart “Usta Dostu”özel bir yalıtım malzemesidir.

UYGULAMA ALANLARI

-U profilin tespiti için, yan duvarlardan 1-2 cm kadar boşluk bırakılarak tavan ve zemin boyunca işaretleme yapılır.
-U profil, işaretlenen hat boyunca projede belirtildiği şekilde 40 – 60 cm aralıklarla tavana ve zemine dübellenir.
-Ses köprüsünü engellemek amacıyla U profilin tavana ve zemine monte edileceği yüzeye, kendinden yapışkanlı kauçuk bant yapıştırılır.
-Ana çerçeveyi oluşturacak C profilin duvara dikey yerleştirileceği mesafe ölçülür ve tavan ve döşeme U profillerin içine monte edilerek ara bölme duvarın çerçevesi oluşturulur.
-Projede ölçü belirtilmediyse 40 cm – 60 cm aralıklarla C profil yan duvara şakülünde dübellenir.
-Başlangıç C profili montajı tamamlandıktan sonra yalıtım malzemesinin içine yerleştirileceği C profiller sırt sırta gelecek şekilde yatay eksende projede belirtildiği mesafede veya projede ölçü verilmediyse 40 cm – 60 cm aralıklarla tavan ve zeminde bulunan U profil içine yerleştirilerek dikey eksende teraziye alınır.
-C profillerin el ile montajı sonrasında alt ve üst noktalarından kenet makası ile C profil U profiline kenetlenir. Böylelikle duvar yalıtımı için ana taşıyıcı konstrüksiyon tamamlanır.
-Optima Smart’ın hazır kesili parçalardan oluşan ambalajı maket bıçağı ile açılır.
-Optima Smartın boyu, duvar yüksekliğinden 2 veya 3 santimetre fazla olacak şekilde belirlenir ve maket bıçağı ile kesilir. Optima Smart yerde kesilmeden rulo halinde de uygulanabilir.
-Optima Smart üst U profilin iç kısımlarından yerleştirilmeye başlanır, zemine doğru sağ ve sol yanlardaki C profillerin iç kısımlarına giydirilir ve zemin U profiline yerleştirilerek bölme yalıtımı tamamlanır. Aynı adımlar diğer bölmelerde de tekrarlanır.
-Ara bölme duvarın taşıyıcı konstrüksiyonu tamamlandıktan sonra ses köprüsünü engellemek amacıyla profillere kauçuk bant yapıştırılır.
-Alçı levhalar, duvar ile döşeme arasında bir santimetre boşluk bırakacak şekilde zemine önceden yerleştirilmiş kamaların üzerine oturtulduktan sonra alçı levhalar monte edilir.
-Alçı levhalar profillere 60 ila 80 cm mesafede bir ya da projede belirtilen aralıklarla dikeyde vidalanır ve duvar montajı tamamlanır.
-Alçı levhaların birleşim yerleri özel file ve macunla kapatılır. İstenilen renkte boya yapılarak İzocam Optima Smart iç duvar uygulaması tamamlanır.

Ürün Resimleri

Isı & Ses Değerleri

Teknik Bilgiler

WordPress Video Lightbox