Mineral Yün Ara Bölme Levhası

Ara bölme uygulamalarında; ısı, ses ve yangın güvenliği amacıyla kullanılır. Hafifliği sayesinde uygulama kolaylığı sağlar.

Ara bölme uygulamalarında; ısı, ses ve yangın güvenliği amacıyla kullanılır. Hafifliği sayesinde uygulama kolaylığı sağlar.

-Ara bölme U profili, uygulama yapılacak döşeme ve tavana şakülünde yerleştirilip 60-80 cm’de bir vidalanır. Ses köprüsünü engellemek amacıyla U profilin döşeme ve tavana monte edileceği yüzeye kauçuk bant yapıştırılır.
-Buhar kesici katmanın üzerine Endüstriyel Yapı Levhası yerleştirilir. Uygulama metal kaplama ile tamamlanır.
-Ara bölme C profilleri U profillerin içine monte edilerek ara bölme duvarın çerçevesi oluşturulur. Yalıtım malzemesinin içine yerleştirileceği C profiller sırt sırta gelecek şekilde 60 cm mesafe ile monte edilir.
-Ara bölme duvarın taşıyıcı konstrüksiyonu tamamlandıktan sonra ses köprüsünü engellemek amacıyla profillere kauçuk bant  yapıştırılır. Akabinde bir yüzeye alçı levhalar monte edilir.
-Alçı levhaların birleşim yerlerine kendinden yapışkanlı alçı filesi çekilir. Tüm yüzeylere alçı çekildikten sonra istenilen şekilde boyanır.
-60 cm enindeki “Elit Ara Bölme Levhası” profiller arasına yerleştirildikten sonra diğer yüzeye de alçı levhalar monte edilir.

Ürün Resimleri

Uygulama Resimleri

Levha Ebatları

Teknik Bilgiler

WordPress Video Lightbox